Vinyl germe Işıklı Tabela ve reklam sistemi son 5 yıldır sıkça kullanılan bir Tabela ve reklam sistemidir. Bu sistemde diğer ışıklı tabela ve reklamlarda olduğu gibi avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Vinyl germe tabela ve reklamının tercih edilmesinin sebeplerinin başında Tek parça istediğiniz boyutlarda tabela ve reklam yapabilmenizi sağlar. Bu sistemde vinylin en büyük ölçüsü 5mt. x 50mt. dir. İkinci en önemli tercih sebebi ise Vinyl üzerine istediginiz renkte istediğiniz kadar resmi kullanabilmenizdir. Zemininizi tek renk yapmak değilde degrade geçişli yapabilme , zeminde olduğu gibi resim kullanabilme şansına sahipsiniz. Bu sebeplerden dolayı Vinyl Germe tabela ve reklam sistemleri çok tercih ediliyor. Bu baskıyı normal bir vinil, Branda ( Vinyl ) üzerine yapamazsınız. Işıklı Tabela ve reklamlarda kullanılmak için üretilmiş olan Işıklı Vinil, Backlit Vinyl kullanmalısınız. Işık geçirgen Vinyl kullanmazsanız ışığı homojen alamazsınız. Renkleriniz ve resimleriniz Soluk görünür. Kurumsal Reklam Firmaları haricindeki Reklamcılar , Tabela ve reklamcılar genelde düşük maliyet olsun diye Normal Işık Geçirgenliği olmayan, bu işe uygun düşmeyen malzemeleri kullanmaya malesefki devam etmektedirler. Tabi Tabela ve reklamcıları bu yola sürükleyen sebep Müşterinin Tabela ve reklam fiyatlarını yüksek bulmasıdır. Bu sebepten tabela ve reklamcılarada fazla söylecek bir söz kalmamaktadır. Nas Reklam olarak müşterimiz bizden ışıksız vinyl kullanmamızı (Frontlit Vinyl) isteselerde biz böyle bir uygulama yapamamaktayız.

Vinyl Germe Teknikleri

Aparatlı Germe Tekniği

Alyanlar, alüminyum ayaklar ve alüminyum aparatlar kullanılarak germe yapılan bir tekniktir. Üretim maliyeti Zımba ile germe tekniğine göre yüksektir. Fiyatının yüksek olmasında ki sebebin başında işçiliğinin çok zor olması ve uğraştırıcı olması gelmektedir. Ancak sağlamlık açısından da en güvenilir germe tekniğidir.

Zımba ile Germe Tekniği

Hazırlanmış olan demir karkas üzerine Su Kontrası ( ahşap ) çakılır. Bu Su Kontrası kullandığınız demir profilin eni ne kadarsa o ölçüde olması gerekmektedir. Yani 40mm. lik Demir Profil kullandıysanız 40mm eninde Su Kontrası kullanmalısınız. Su Kontrası dedigimiz malzeme, ahşap bir üründür. Bu ürünün özelliği yağmurdan dolayı ıslandığında tüm ahşap malzemelerde olan şişmenin olmayışıdır. Şişme olmadığından dolayı atılan zımbalarda ahşabın üzerinden çıkmayacaktır. Normal bir ahşap çıta üzerine vinyli germek istediğinizde su ile temas halinde çıta şişecek ve atılan zımbalarda çıkacaktır. Böylelikle tabela ve reklamınız kısa vadeli bir tabela ve reklam olacak ve deformasyon olacaktır.
Işıklı Vinyl malzemenin üzerine digital baskı değilde, Folyo ( Vinyl ) yapıştırma işlemini yapmak istediğinizde, daha evvelde bahsi geçen Laminasyon tekniği ile bu Folyo ( Vinyl )yu uygulamak zorundasınız. Aksi halde harelenme ( keçe ile sıvama yaparken), hava kabarcıkları gibi sorunlarla karşılaşırsınız.