Pleksiglas malzeme halk dilinde MİKA olarakta bilinir. Pleksiglas malzemenin en önemli özelliği ışık geçirgenliğidir. Pleksiglas malzeme çeşitli kalınlıklarda üretilir ve bir çok renk yelpazesine sahiptir. Tabela ve reklamın ölçüsüne göre Pleksiglas malzemenin kalınlığını seçmemiz gerekmektedir. Örnek; Tabela ve reklamın ölçüsü 1,5 metrekareden küçük ise 3mm. Pleksiglas malzeme kullanılabilir, isteğe göre 5mm. Plexiglas malzemede tercih edilebilir. Ancak 1,5 metrekareden büyük ise 5mm- 8mm arasında Pleksiglas malzeme tercih edilmedilir. Işıklı Tabela ve reklam üzerinde kullanılacak Pleksiglas ( Pleksiglas )malzemenin kalınlık seçimini ince yaparsak malzeme ısıdan yada soğuktan dolayı deformasyon geçirecektir. Bu deformasyon sonucunda Işıklı Tabela ve reklamınızın kasasından plexiglasın düştüğü bile görülmüştür.

Pleksiglas malzeme ışıksız tabela ve reklamlarda, yönlendirme levhalarında kullanılacak olsa ışık geçirgenliğinin bir önemi olmayacaktır ancak ışıklı tabela ve reklamda kullanılacak olan plexiglas, ışık yandığında homojen bir ışık yayması gerekmektedir. Piyasalarda gördüğümüz bir çok ışıklı tabela ve reklamda fiyat kaygısından dolayı malesefki doğru ürün tercihi yapılmıyor. Bunu en iyi anlayacağımız örnekler Zemin rengi Pleksiglas olan tabela ve reklamlardır. Özellikle beyaz zeminli işlerde hareli, dalgalı görüntülerle karşılaştığınızda bu plexiglasın doğru ürün olmadığını anlayabilirsiniz.

Marka olarak bir tavsiye isterseniz eğer Röhm Plexiglası rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kurumsalınızda zemin Rengi beyaz değilde Renkli ise (Sarı-Lacivert-Mavi-Yeşil-Kırmızı ) gibi renklerse ve üzerinde yazı yada logo gibi bir ekleti yok ise muhakkak plexiglas ın kendi rengini tercih ediniz, akşam tabela ve reklamınızın ışığı yandığında çok net bir görüntü alacaksınızdır. Eğer zemin, renkli ve logolu ise o zaman plexiglas üzerine kullanılacak Pleksiglas yazikesimimiz Folyo ( Vinyl )nun translucent Folyo ( Vinyl ) olmasına muhakkak dikkat ediniz. Translucent Folyo ( Vinyl ), Işıklı Zeminlerde kullanılması için üretilmiş, ışığı tamamen homojen yayan, ışık geçirgen bir malzemedir. Bu malzemenin tek dez avantajı gündüz ışık yanmadığından dolayı rengin daha koyu görünmesidir. Ancak akşam ışık yandığında da hiçbir Folyo ( Vinyl ) translucent Folyo ( Vinyl ) kadar güzel bir görüntü vermeyecektir.