Led 'ler tabela sisteminde kullanılan en önemli ve kaliteyi belirleyen elektronik devre elemanıdır. Ülkemizde led'ler Çin'den ithal edilmektedir. Led'ler bin adetlik paketler halinde satılmaktadır. Paket fiyatları 15tl den başlayıp 700tl'ye kadar gitmektedir.Bu büyük fiyat farklılığından da anlaşılacağı gibi kaliteleri de çok farklıdır. Led tabela ve kayan yazı sistemlerinde düşük kalitede led kullanılırsa 2 - 4 ay içerisinde tabela üzerinde bozulan ya da renk tonu değişen ışığı azalan ledler gözlenir. Led tabela sistemlerinde led kalitesine önem verilmesi çok önemlidir. Led tabela sistemlerinde elektronik malzemelerin üzerine dizilmiş olduğu pcb kartları bulunur. Bunlara elektronik baskı devre adı da verilmektedir. Baskı devre sistemleri de yine led'lerde olduğu gibi farklı kalitelerde üretilmektedir. Epoksi kart kullanılmasını öneriyoruz. Bu kartlarda genleşme çok az olmaktadır.Nem çekmediği için eğilip bükülme görülmez.

Led tabela sistemlerinde farklı firmalara ait microcontroller kullanılmaktadır. İşlemcinin kullanıldığı yerde  çalışabilecek teknik özelliklere sahip olması gerekir. Bu seçimi sistem tasarımını ve programı yazan teknik kişi belirler. Müşteri, yapılan sistemin kalitesine, görerek kendisi karar vermelidir. Kesinlikle farklı firmalar ile karşılaştırma yapılmalı ve sistemin anlatıldığı gibi olup olmadığı belirlenmelidir.

Neden Led Tabela?

  • Led tabela , standart tabela sistemlerine kıyasla çok daha etkilidir.
  • Led tabela iş potansiyelinizi artırmaktadır.
  • Led tabela sistemleri, standart tabela sistemlerine göre daha küçüktür. Buna bağlı olarak tabela vergileri çok daha azdır.
  • Led kayan yazı tabela sistemleri sayesinde ürünlerinizi müşterilerinize doğrudan tanıtabilirsiniz.
  • Led tabela sistemlerinde birbirinden farklı 24 değişik yazı efekti kullanılmaktadır.
  • Led tabela sistemlerinin elektrik güç tüketimi çok azdır.
  • Led tabela sistemleri bilgisayar ile kontrol edilebilme özelliğindedir.